Noida: Yerel halkın şehirde su bastığını bildirmesi için ücretsiz telefon hattı numarası

aynur

New member
Noida Otoritesi Cumartesi günü şehir sakinlerinin su bastığını bildirmeleri için ücretsiz bir yardım hattı başlattı. Yetkililer, 0120-2423795 numaralı yardım hattının 31 Ağustos’a kadar aktif kalacağını söyledi.

Ajans, yardım hattı aracılığıyla bir şikayet aldıktan sonra, yağmur suyunu tahliye edecek kaynaklara sahip bir ekibin etkilenen bölgeye geleceğini söyledi. (Temsili resim)

Noida Kurumu ayrıca şehirdeki su basmasıyla ilgili şikayetleri ele almak için özel bir kontrol odası kurdu. Yetkililer, Sulama ve Su Dairesi tarafından yönetilen kontrol odasında, yardım hattını yönetmek için üç vardiya çalışan personelin olduğunu söyledi.

Ajans, yardım hattı aracılığıyla bir şikayet aldıktan sonra, yağmur suyunu tahliye edecek kaynaklara sahip bir ekibin etkilenen bölgeye geleceğini söyledi.

Noida Kurumu İcra Direktörü Ritu Maheshwari şunları söyledi: “Muson mevsiminde su bastığını bildirmek için yardım hattı hizmeti Noida sakinlerine her yıl sunuluyor. 1 Temmuz’da başlayan hizmet, 31 Ağustos’a kadar tüm sezon boyunca gece gündüz çağrılara cevap veren personelle çalışacak. Şikayetlere göre, sorunları gidermek için bir ekip gönderilecek.”

Gautam Budh Nagar’da, birkaç alçak alan geçen hafta yağmur nedeniyle sular altında kaldı. Büyük Noida bölgesindeki montaj alanı Cuma günü sular altında kaldı, hem çalışanlar hem de ziyaretçiler işlerini yapmak için bilek derinliğindeki sulardan geçmek zorunda kaldı.