Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Alınır ?

Nursa

Global Mod
Global Mod
iPhone Ekran Video Kaydı Nasıl Alınır?

İPhone'unuzda ekran video kaydı almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! İPhone ekranınızın hareketlerini veya belirli uygulamaları kaydetmek, eğitim amaçlarından oyun oynarken rehberlik yapmaya kadar birçok farklı amaç için kullanışlı olabilir. İPhone'unuzda ekran video kaydı almanın birkaç farklı yolu vardır ve bu adımları izleyerek kendi ekran videolarınızı çekebilirsiniz.

1. Ekran Kayıt Özelliğini Etkinleştirme

İlk olarak, ekran video kaydı almak için iOs işletim sisteminin içinde yerleşik bir özelliği kullanabilirsiniz. İPhone'unuzda ekran kaydı özelliğini etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

- Ayarlar uygulamasını açın.

- Denetim Merkezi'ni seçin.

- "Denetimler"i Düzenle'yi tıklayın.

- "Ekran Kaydı"nı seçin ve yeşil artı (+) simgesine dokunarak Denetim Merkezi'ne ekleyin.

2. Ekran Kaydı Yapmak

Ekran kaydını başlatmak için Denetim Merkezi'ni kullanabilirsiniz. Bu adımları takip edin:

- Ekranınızın alt kısmından yukarı doğru kaydırarak Denetim Merkezi'ni açın.

- "Kayıt" simgesine dokunun. Bu, ekran kaydını başlatır ve ekrandaki her şeyi kaydetmeye başlar.

- Kaydı durdurmak için ekranın üst kısmındaki yeşil çubuğa dokunun veya Denetim Merkezi'ni açarak "Kaydı Durdur" seçeneğine dokunun.

3. Ekran Kaydını Durdurma ve Kaydetme

Kaydı durdurduktan sonra, size bir seçenek sunulur: Kaydı Kaydet veya Sil. İPhone'unuzda ekran videosunu saklamak istiyorsanız, "Kaydı Kaydet"i seçin. Böylece video kütüphanenize kaydedilir ve istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

4. Ekran Kaydı Uygulamaları

Ayrıca, üçüncü taraf ekran kayıt uygulamalarını da kullanarak ekranınızı kaydedebilirsiniz. Bu uygulamalar genellikle daha fazla özellik sunar ve bazı durumlarda daha gelişmiş ayarlar sağlar. App Store'da çeşitli seçenekler bulabilirsiniz.

5. Ekran Kaydı Sorunları ve Çözümleri

Ekran kaydı sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, öncelikle iOs sürümünüzü kontrol edin ve güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, cihazınızın depolama alanının yeterli olduğundan emin olun. Gereksiz dosyaları silerek veya bulut depolama hizmetlerini kullanarak daha fazla alan açabilirsiniz.

6. Uzman Yardımı Alın

Her ne kadar iPhone'unuzda ekran video kaydı almak oldukça basit olsa da, bazen teknik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, Apple Destek ekibi veya bir Apple yetkili servisine başvurarak profesyonel destek alabilirsiniz. Özellikle donanım sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, uzman birine danışmanız önemlidir.

Sonuç

İPhone ekranınızı video kaydı almak, birçok farklı amaç için kullanışlı bir özelliktir. İçerik oluşturucular, eğitmenler, oyun meraklıları ve daha fazlası, iPhone ekran kaydı özelliğini kullanarak yaratıcılıklarını ve iletişimlerini artırabilirler. Bu adımları takip ederek, kendi ekran videolarınızı kolayca çekebilir ve paylaşabilirsiniz. Ancak, teknik sorunlarla karşılaşırsanız, profesyonel yardım almak her zaman en iyisidir.